کد خبر: 58
تاریخ انتشار: آگوست 9, 2021

سید احمد علوی :ریشه کنی فساد وجه مشترک شورا و جامعه خبری است

سید احمد علوی :ریشه کنی فساد وجه مشترک شورا و جامعه خبری است

 سید احمد علوی

سید احمد علوی عضو ششمین دوره شوری اسلامی شهر تهران گفت: تصور می‌کنم یکی از وجوهی که شورای ششم و جامعه خبری می‌توانند حول آن همکاری مشترکی داشته باشند، تعامل سازنده در ریشه‌کن‌سازی فساد است.

به گزارش پایگاه خبری شهر و شورا، سید احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران در جریان دومین جلسه ششمین دوره شورا طی نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: تلاقی روز خبرنگار و آغازین جلسات رسمی شورای ششم شهر تهران را به فال نیک گرفته و هفدهم مرداد را به قشر خدوم خبرنگار تبریک عرض می‌کنم.

وی با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان رکن چهارم دموکراسی می‌توانند با قلم خود دست فاسدان را از بیت‌المال کوتاه کنند تاکید کرد: مبارزه با فساد نیاز به ابزار و ایجاد آگاهی دارد.

سید احمد علوی افزود: تصور می‌کنم یکی از وجوهی که شورای ششم و جامعه خبری می‌توانند حول آن همکاری مشترکی داشته باشند، تعامل سازنده در ریشه‌کن‌سازی فساد است

عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: لذا به عنوان منتخب مردم تهران از این جامعه فرهیخته می‌خواهم در دوره مسئولیت ما هر جا ردّی از باج‌خواهی و فساد در اداره شهر دیدند آن‌را فریاد کنند و بازوان پرتوان ما در فسادستیزی و ریشه‌کن سازی رانت‌خواری و ویژه‌خواری باشند.

وی افزود: از مسئولین ذی‌ربط در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت انقلابی آیت‌الله رئیسی در شروع امر می‌خواهم تدابیری را ویژه بحث معیشت و امنیت شغلی این قشر زحمت‌کش بیاندیشند.

سید احمد علوی د بخش دیگر سخنانش به موضوع انتخاب شهردار آینده تهران می‌شود پرداخت و افزود: ابتدا از آحاد جامعه می‌خواهم با توجه به متن و پرهیز از حواشی فضایی آرام را برای شهردار بعدی فراهم کنند. تضارب و تفاوت آراست که شورایی پویا و سرزنده را می‌سازد. به عبارتی اگر این اختلافات نظر نباشد و تنها یک صدا شنیده شود، نمی‌توانیم منافع آحاد جامعه را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: اگر همکاران من در مورد یک برنامه، طرح و لایحه تفاوت نظر نداشته باشند نمی‌توانیم بهترین تصمیمات را برای شهر و شهروندان بگیریم. بنا بر این باز هم تاکید می‌کنم تضارب آرا در میان اعضا در انتخاب شهردار آینده پایتخت و سایر موضوعات امری طبیعی بوده و این موضوع نمی‌تواند دستمایه دشمنان انقلاب برای به حاشیه بردن شورای انقلابی شود.

عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به شیطنت‌های تعداد قلیلی از رسانه نماها در چند روز اخیر نیز گفت: هر یک از گزینه‌های شهرداری تهران حتماً جز نیروهای زبده، متخصص، متعهد و انقلابی بوده‌اند که توسط همکارانم تا این مرحله از انتخاب بالا آمده‌اند. در تخصص ایشان تردیدی نیست لذا شهردار منتخب قطعاً انقلابی، جهادی، کارآمد و مؤمن می‌باشد و مورد حمایت هر ۲۱ عضو شورا خواهد بود.

وی در ادامه به موضوع احترام به همکاران در شهرداری اشاره داشت و گفت: طی چهارسال گذشته متأسفانه کمتر به مسائل معیشتی و رفاهی کارمندان شهرداری توجه شده. انتصابات صورت گرفته در شهرداری نیز کمتر بر اساس شایستگی بوده و مدیران عمدتاً سفارشی منصوب شده‌اند. رفتارهایی صورت گرفته که انگیزه را از کارمندان گرفته. استخدام و انتصاب اتوبوسی فارغ‌التحصیلان مدرسه یا دانشگاهی خاص در دوره گذشته باعث شده کارمند شهرداری هیچ پیشرفتی را برای خود متصور نباشد.

سید احمد علوی افزود: لذا در ابتدا به کارمندان شهرداری قول می‌دهم تا توان دارم از ایشان حمایت کنم و جلو انتصابات اتوبوسی افراد تحمیل شده به شهرداری بایستم و در جهت ارتقای سطح رفاهی و شغلی ایشان کوشا باشم.

علوی با بیان اینکه موارد عنوان شده از اهداف دوره عضویت در شورای ششم خواهد بود ادامه داد: امیدوارم در نطق پایان دوره بتوانم گزارش موفقیت خود را به سمع شهروندان محترم برسانم.

وی ادامه داد: خدمت به شهروندان از امروز آغاز شده و از خداوند منان عاجزانه تقاضا دارم که بنده و ۲۰ عضو دیگر شورا را در این مسیر همواره یاری رساند و مانع شرمندگی ما در مقابل شهروندان شود. ما خادمین شهروندان تهرانی خود را از مردم می‌دانیم و دست یاری به سوی آنها دراز می‌کنیم. شهروندان بهترین یاریگران مدیران شهری هستند و حضور در محلات و شنیدن دغدغه‌ها و مشکلات آنها از افتخارات ما محسوب می‌شود که امیدواریم با کمک خداوند در تمام این ۴ سال توان اجرای آن را داشته باشیم.

سید احمد علوی در پایان سخنانش گفت: ان‌شاءالله با انتخاب شهرداری جهادی و هدایت‌های آقای مهندس چمران عزیز، خدمت گذران خوبی برای شهروندان تهران باشیم.

در خاتمه سخنانم را با این شعار به پایان می‌برم:
«تهران، شهری که دوباره باید بسازیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *