کد خبر: 44
تاریخ انتشار: August 9, 2021
گروه : شهرداری ها

شهر زیر زمینی سیاه پوش می شود/برنامه‌های محرم در مترو

شهر زیر زمینی سیاه پوش می شود/برنامه‌های محرم در مترو

شهر زیر زمینی سیاه پوش می شود

شهر زیر زمینی سیاه پوش می شود/برنامه‌های محرم در مترو،معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سالروز شهادت سیدالشهدا امام حسین (ع) برنامه‌های فرهنگی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شهر و شورا، سید مجتبی تقوی نژاد درباره برنامه‌های محرم در مترو تهران اظهارداشت: از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر ویژه برنامه‌های ایام سوگواری حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی مترو با هدف ارتقای بیشتر سطح آگاهی و شناخت مسافران از سیره و زندگی ائمه معصومین (ع) و ایجاد فضای معنوی متناسب با این ایام با عنوان  با یاد تو شهر جان گرفته است در سطح ایستگاه‌های منتخب متروی تهران برگزار می‌شود تصریح کرد: فضای بصری ایستگاه‌های مترو، تمامی قطارها نیز با طرح‌های ویژه این ایام به ارائه خدمت و جابجایی مسافران می‌پردازند همچنین تمامی نمازخانه‌ها با استفاده از کتیبه‌‌های فرهنگی و ریسه‌ سیاه‌پوش و ورودی ایستگاه‌های مترو نیز با علامت پرچم عزا فضاسازی می‌شود. 

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت:در ایوان انتظار میدان حضرت ولی‌عصر(عج) نیز با همکاری موسسه فرهنگی وفاق سبز علوی با استقرار موکب حسینی از مسافران عزادار پذیرایی به عمل می‌آید. در این برنامه و در دهه اول ماه محرم بیش از دوهزار دستمال اشک و بسته فرهنگی در میان مسافران توزیع می‌گردد. 

شهر زیر زمینی سیاه پوش می شود/برنامه‌های محرم در مترو

تقوی نژاد افزود: نمایشگاه عکس و پوستر شامل تصاویر مراسم عزاداری در نقاط مختلف کشورمان برپا می شود و با دعوت از گروه‌های هنری و انجمن مداحان و ضمن رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی مبارزه با بیماری کرونا برنامه‌های هم‌خوانی و مداحی در ایستگاه‌های منتخب برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به تولیدات سمعی و بصری تصریح کرد: برنامه‌های تولید شده در قالب موشن گرافی و کلیپ با عنوان “یاد تو” و نذر جایگزین به منظور ترویج فرهنگ سنت حسنه نذری به صورت اهدای ماسک، کپسول اکسیژن و اهدای خون به افراد نیازمند از طریق نمایشگر قطارها و ایستگاه‌های مترو به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین محتوای رادیویی در قالب پادکست رادیو محرم شامل مجموعه سخنرانی‌ها، زندگی‌نامه شهدای والامقام کربلا و شعر و همچنین ویژه برنامه “بر آستان جانان” در ایستگاه‌های مترو پخش می‌شود‌ و پایگاه مشاوره خانواده و مذهبی با عنوان ” زندگی حسینی” به منظور پاسخگویی به سوالات دینی و سبک زندگی با حضور کارشناسان حوزه خانواده‌ و امور مذهبی با ارایه مشاوره می‌پردازند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران در پایان گفت: در حوزه فضای مجازی نیز در بستر شبکه‌های اجتماعی و تارنمای متروپلاس روز شمار محرم و حسینیه مجازی در اختیار مخاطبان فرهنگی قرار دارد.

انتهای پیام/

Leave a Reply

Your email address will not be published.